Нові державні будівельні норми В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд», що передбачають створення безбар’єрного простору для всіх категорій людей з інвалідністю та інших маломобільних груп, затверджені Мінрегіоном.

У відомстві зазначили, що практична мета нових норм — створення універсального громадського простору, доступного для кожного, зокрема, для людей з порушеннями опорно-рухового апарату, зору, слуху, розумової діяльності, а також людей похилого віку, вагітних жінок, батьків з дітьми та інших.

Нові норми обов’язкові до виконання та містять всі необхідні технічні характеристики влаштування елементів безбар’єрності, а також конкретні візуальні приклади, як це потрібно робити. Зокрема, у документі йдеться про влаштування:

— пандусів, спеціальних підйомників та інших засобів доступності для людей з порушеннями опорно-рухового апарату;

— тактильної підлогової плитки, інформаційних таблиць та позначень шрифтом Брайля, інших візуальних елементів і аудіопокажчиків для людей з порушеннями зору;

— дублювання важливої звукової інформації текстами, організації сурдоперекладу, використання систем звукопідсилення для людей з порушеннями слуху та інші важливі зміни.

Нові норми вже затверджені наказом Мінрегіону № 327 від 30 листопада 2018 року. Найближчим часом нові ДБН будуть опубліковані в офіційному віснику міністерства, після чого через 3 місяці набудуть чинності та навесні 2019 року запрацюють.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
05 Грудень, 2018