Український парламент ухвалив сьогодні, 19 травня, три постанови про перейменування населених пунктів. Серед іншого, народні депутати змінили назву регіонального центру і міста-мільйонника Дніпропетровська на Дніпро, а місту Дніпродзержинську повернули його історичну назву — Кам’янське.

У зв’язку з цим рішенням, голова Верховної Ради Андрій Парубій зазначив, що перейменування Дніпропетровська віддає шану місцевій громаді та історії міста, адже «Дніпро став одним із символів опору російській окупації».

Також спікер нагадав нардепам, що вони мали завершити декомунізацію назв українських міст до 18 лютого і закликав активніше брати участь у цьому процесі.

Нагадаємо, що минулого літа на офіційному сайті Дніпропетровської міськради було організовано голосування за нову назву міста. Містянам запропонували 9 варіантів, напрацьованих комісією з топоніміки. Серед них було 8 нових назв (Дніпрослав, Дніпро, Січеслав, Дніпровськ, Дніпрополь, Кодак, Новий Кодак, Святослав) і нинішня — Дніпропетровськ.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
19 Травень, 2016