Група народних депутатів спільно з Держархбудінспекцією та Мінрегіоном пропонують внести зміни до містобудівного законодавства, які знімуть зайву зарегульованість будівельної галузі та зменшать кількість проблемних будівництв. Відповідний законопроект за номером №4733-1 зареєстрований у парламенті.

Чинне законодавство ділить об’єкти будівництва трьох класів наслідків на п’ять категорій складності та встановлює різний порядок оформлення дозвільної документації: декларативний або дозвільний. Документ пропонує відійти від категорійності будівництва та оцінювати об’єкт за класами наслідків: незначний, середній та значний.

Будівництво середнього та значного класів наслідків пропонується здійснювати за дозвільною системою, що повинно стати запорукою їх безпечної експлуатації у майбутньому та зменшить кількість проблемних будівництв. Для будівництва об’єктів незначного класу наслідків пропонується запровадити заявний дозвільний принцип шляхом подання повідомлення.

На думку авторів законопроекту, документ зможе виправити ситуацію з порушенням будівельних норм щодо доступності новобудов для маломобільних груп населення. Повідомляється, що отримання дозволу не створить ніякого додаткового навантаження на забудовника: пакет документів для початку будівництва на підставі декларації чи дозволу середнього класу наслідків — ідентичний.

Законодавчі зміни також передбачають ще більше спрощення дозвільної системи для будівництв незначного класу наслідків. Забудовник подаватиме лише повідомлення та зможе приступати до будівництва наступного дня після його направлення. Таким чином, автоматично буде скасована й процедура повернення документів на доопрацювання.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
08 Червень, 2016