Верховна Рада ухвалила низку законів, спрямованих на реформування системи надання адміністративних послуг.

Так, у другому читанні та в цілому ухвалений закон «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань». Документом передбачається, що повноваження з надання адмінпослуг у сфері держреєстрації юросіб та фізосіб-підприємців передаються органам місцевого самоврядування, місцевим держадміністраціям, нотаріусам і банкам.

Законопроект ухвалений у рамках реалізації положень Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні. Вона була затверджена розпорядженням Кабміну від 1 квітня 2014 року №333-р і стосується розподілу повноважень між органами місцевого самоврядування та органами виконавчої влади в частині надання адмінпослуг.

Також у другому читанні та в цілому ухвалений закон «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень». Закон сприятиме спрощенню процедури держреєстрації відповідних прав та врегульовує питання, пов’язані з передачею цих повноважень органам місцевого самоврядування.

Крім того, парламент ухвалив закон «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо фінансової забезпеченості надання адміністративних послуг органами місцевого самоврядування)».

Згідно з документом, планується перерозподілити надходження державного та місцевих бюджетів у зв’язку з передачею органам місцевого самоврядування та місцевим держадміністраціям повноважень з надання адмінпослуг у сферах держреєстрації речових прав на нерухоме майно та системи надання адміністративних послуг у сфері держреєстрації юросіб та фізосіб-підприємців.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
26 Листопад, 2015