Питання земельних відносин в Україні контролюється органами місцевого самоврядування лише в межах населених пунктів, а це тільки близько 4% території країни. Рештою ж землі розпоряджаються державні органи.

Про це повідомили у Мінрегіоні, звертаючи увагу на те, що разом з децентралізацією дуже важливо провести і зміну системи управління земельними ресурсами. Адже, як наголосили у відомстві, існуюча побудована на старій централізованій системі.

Систему пропонують змінити, передавши основну частину земельних ресурсів у розпорядження саме органам місцевого самоврядування, спроможним територіальним громадам, а іншу частину залишити за державою. А роллю держави, своєю чергою, повинно бути забезпечення контролю за раціональним використанням земельних ресурсів.

Як уточнили у Мінрегіоні, передача повноважень Держгеокадастру на місця необхідна через цілу низку причин. У тому числі і тому, що забезпечити стабільний та ефективний розвиток територіальних громад, не надавши їм можливість самостійно розпоряджатися земельними ресурсами, неможливо.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
13 Жовтень, 2015