Місцевому самоврядуванню передаються повноваження Державної архітектурно-будівельної інспекції. Закон про децентралізацію повноважень у сфері архбудконтролю набирає чинності сьогодні, 1 вересня.

На місця передається реєстрація декларацій, контроль за будівництвом, відповідальність перед громадою, вплив на містобудівну ситуацію та накладення штрафів.

У Мінрегіоні запевнили, що відтепер усі послуги надаватимуться на місці, а місцеві чиновники «вже не зможуть розповідати, що з Києва їм не дають дозволів та погоджень». До того ж послуги надаватимуться у електронній формі.

Також із нововведень — запровадження посади головного інспектора будівельного нагляду державної архітектурно-будівельної інспекції, який здійснюватиме нагляд за діями місцевих посадовців.

Нагадаємо, що у квітні цього року парламент ухвалив закон щодо децентралізації повноважень у сфері архітектурно-будівельного контролю та удосконалення містобудівного законодавства, який спрямований на реформування системи держархбудконтролю і передає відповідні функції та повноваження із загальнодержавного на місцевий рівень.

Повністю зазначені функції Мінрегіон планує передати на місця у 2016 році.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
01 Вересень, 2015