Повноваження із розпорядження землями державної власності за межами населених пунктів будуть передані органам місцевого самоврядування (сільським, селищним і міським радам). Відповідний законопроект №4355 у першому читанні підтримав парламент в рамках реформи децентралізації.

Згідно з документом, землі державної власності за межами населених пунктів будуть передані у комунальну власність об’єднаних територіальних громад. За державою залишиться контролююча функція.

Так, функції з контролю за використанням та охороною земель надаються Держгеокадастру та виконавчим органам місцевих рад, які набувають їх у разі прийняття відповідною радою рішення про їх здійснення. Своєю чергою, Держгеокадастр здійснюватиме нагляд за реалізацією виконавчими органами місцевого самоврядування держконтролю за використанням та охороною земель.

Також законопроектом усувається дублювання контролюючих функцій: Держгеокадастр здійснюватиме держконтроль за використанням та охороною земель усіх категорій та форм власності, в тому числі і сільськогосподарських, а Держекоінспекція — держконтроль за додержанням вимог екологічної безпеки.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
19 Квітень, 2016