В Україні строком на один рік — до 1 січня 2017 року — продовжено мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення. Відповідні зміни до перехідних положень Земельного кодексу ухвалив парламент.

Таким чином, ще на рік забороняється:

  • внесення права на земельну частку (пай) до статутних капіталів господарських товариств;
  • купівля-продаж ділянок сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності, крім вилучення (викупу) їх для суспільних потреб;
  • купівля-продаж або іншим способом відчуження землі і зміна цільового призначення (використання) ділянок, які перебувають у власності громадян та юросіб для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, земельних ділянок, виділених в натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв) для ведення особистого селянського господарства, а також земельних часток (паїв), крім передачі їх у спадщину, обміну ділянки на іншу відповідно до закону та вилучення (викупу) землі для суспільних потреб, а також крім зміни цільового призначення (використання) ділянок з метою їх надання інвесторам — учасникам угод про розподіл продукції для здійснення діяльності за такими угодами.

 

Головна причина продовження мораторію — не врегульована на законодавчому рівні процедура обігу земель сільськогосподарського призначення. За час заборони парламентарі планують напрацювати обґрунтовану та зрозумілу покрокову дорожню карту дій держави стосовно процедури введення в економічний обіг таких земель.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
11 Листопад, 2015