Вперше місія Міжнародного валютного фонду зацікавилася українською реформою децентралізації та взяла участь у презентації моніторингу змін, повідомили у Мінрегіоні.

Урядом вже здійснено перший етап фінансової децентралізації: прийнято зміни до Бюджетного та Податкового кодексів України щодо передачі органам місцевого самоврядування додаткових бюджетних повноважень і закріплення стабільних джерел доходів для їх реалізації. Як результат, зазначили у відомстві, суттєво покращився фінансовий стан місцевого самоврядування.

Серед питань, які обговорювалися на зустрічі з представниками МВФ — подальше бачення розвитку реформи, зокрема фінансового аспекту та секторального виміру; законодавче забезпечення об’єднання громад, а також ухвалення змін до Конституції; підвищення рівня автономії та самостійності об’єднаних громад у прийнятті рішень в результаті реформ; імплементація реформи на місцях.

Нагадаємо, що на сьогодні близько трьох тисяч місцевих рад або вже об’єдналися, або перебувають на фінальних стадіях об’єднання. Після проведення перших місцевих виборів 29 жовтня 2017 року в Україні діятиме вже близько 700 добровільно об’єднаних територіальних громад.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
06 Жовтень, 2017