Народним депутатам пропонують встановити мораторій на індексацію нормативної грошової оцінки (НГО) земель строком до 31 грудня 2018 року. Відповідний законопроект був зареєстрований днями у парламенті.

Нагадаємо, що у цьому році Держгеокадастр встановив новий коефіцієнт індексації: 1,433 — для наділів несільськогосподарського призначення та 1,2 — для сільськогосподарських угідь.

Автор документу пропонує доповнити статтю 289 Податкового кодексу України новими пунктами, згідно з якими індекс споживчих цін за 2015 рік, що використовується для визначення коефіцієнта індексації НГО земель сільськогосподарського призначення (ріллі, багаторічних насаджень, сіножатей, пасовищ та перелогів), земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення, застосовувати із значенням 100%, а також ввести мораторій на індексацію НГО земель до кінця 2018 року.

Як ідеться у пояснювальній записці, надмірне завищення величини коефіцієнта індексації автоматично призводить до зростання орендних ставок на землю і ляже непосильним тягарем на підприємців, багато з яких змусить зовсім призупинити свою діяльність. А це призведе до росту безробіття, зменшення надходжень до місцевих бюджетів, додаткового навантаження на центри зайнятості та негативно вплине на благополуччя територіальних громад.

За період мораторію автор законопроекту прогнозує стабілізацію макроекономічної кон’юнктури, незначне зростання ВВП, «що дозволить підприємцям більш впевнено розвиватися та сплачувати усі обов’язкові платежі до державного та місцевого бюджетів».

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
16 Лютий, 2016