Жодне з міст-мільйонників в Україні не внесло зміни до генеральних планів населених пунктів згідно з новими ДБН «Планування і забудова територій», що набули чинності ще 1 вересня 2018 року. Про це в інтерв’ю «Українському радіо» розповів заступник голови Мінрегіону Лев Парцхаладзе.

За словами чиновника, якщо до кінця 2020 року чинні геплани не будуть оновлені відповідно до зазначених норм, в Україні потрібно ввести мораторій на нову забудову. «Ми хочемо розробити мораторій: якщо міста не ввели ці зміни, вони не мають права будувати. Якщо немає змін до генплану, то, наприклад, Київ всі зміни може робити через Кабінет Міністрів України. Якщо ми беремо місто у регіонах, якщо у нього немає сучасного генерального плану відповідно до наших будівельних норм, тоді це місто повинно вийти на обласний рівень. Так ми хочемо стимулювати», – зазначив Парцхаладзе.

Він додав, що саме місцева влада має контролювати та регулювати законність забудови міст. «У кожному місті є три центри впливу: бізнес, громадськість та влада. У нас є перекіс: або бізнес впливає, або громада. Треба, щоб саме місцева влада управляла цими проблемами, адже це розвиток того чи іншого населеного пункту», – пояснив заступник міністра.

Згідно з новими державними будівельними нормами, в Україні з’явилися нові поняття, такі як «блакитні лінії» забудови, які регулюють висотність в містах і їх загальний силует, а також «зелені лінії», які забороняють забудову у зелених та інших цінних ландшафтних зонах. Тому в генеральних планах міст мають з’явитися нові розділи, присвячені цим лініям обмеження. І місцева влада має чітко контролювати їх виконання при видачі нових містобудівних умов і обмежень.

Також новими нормами вперше введено граничні показники щільності населення мікрорайону — 150-450 осіб на гектар, які допускається перевищувати лише в крупних та найкрупніших українських містах максимально на 20%, тобто, до 540 осіб на гектар.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
12 Серпень, 2019