На місці розкопок на Поштовій площі замість торгового центру столична влада пропонує створити музей археології. Йдеться про земельні ділянки орієнтовною площею 0,83 га, що розташовані в межах вулиці Набережно-Хрещатицької, Набережного шосе, Боричівого узвозу та Володимирського узвозу.

Відповідний проект рішення «Про забезпечення збереження пам’ятки археології місцевого значення та розміщення музею на ділянці прибережного міського кварталу Середньовічного Києва (ХІ-ХІХ ст.) на Поштовій площі в місті Києві» підтримала постійна комісія КМР з питань власності.

Згідно з проектом, комунальна організація «Музей історії міста Києва» має оформити право постійного користування на зазначені ділянки. Крім того, щоб створити музей, необхідно припинити договір з інвестором будівництва підземного ТРЦ на Поштовій площі та прийняти об’єкт незавершеного будівництва до комунальної власності.

Документ також передбачає укладання угоди між Музеєм історії міста Києва та Державним підприємством «Центр археології Києва Інституту археології НАН України» про продовження виконання археологічних робіт.

Найкращий проект майбутнього музею археології та історії Києва, згідно з проектом рішення, оберуть на відкритому міжнародному конкурсі.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
10 Січень, 2018