Київська влада шукає ефективні способи боротьби із несумлінними забудовниками. Адже на сьогодні близько 3 тисяч ділянок у столиці були передані у довгострокову оренду під будівництво, але жодних будівельних робіт на цій землі так і не проводиться.

У зв’язку із цим постійна комісія Київради з питань торгівлі, підприємництва та регуляторної політики розглянула на своєму засіданні проект рішення, який передбачає своєрідне «покарання» для недобросовісних забудовників.

Так, документ передбачає такі санкції: якщо забудовник, у користуванні якого знаходиться земля, не завершив на ній будівництво протягом трьох років з дати укладання договору оренди, річна плата за цю ділянку надалі буде сплачуватись ним у двократному розмірі. Нова сума орендної плати буде розраховуватись від суми, закріпленої у договорі, але не повинна буде становити більше 12% від нормативної грошової оцінки цієї землі.

Нараховуватися згадана «штрафна» оренда забудовникові буде до моменту здачі об’єкта будівництва в експлуатацію. Крім того, окремі депутати вважають, що за умови, якщо орендар ділянки не розпочав будівництво на ній за 3 роки і не завершив за 5 років, необхідно і зовсім розривати з ним договір оренди.

Водночас, щоб випадково не нашкодити інтересам відповідальних забудовників, які стали заручниками економічної кризи, члени комісії вирішили ретельно опрацювати відповідний проект, а потім уже виносити його на пленарне засідання Київської міськради.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
12 Березень, 2015