Відсьогодні українські нотаріуси починають виконувати функції з реєстрації майна та бізнесу, фактично перетворившись на 7000 міні-офісів із надання адмінпослуг в усіх куточках України, повідомили у Мін’юсті.

Нагадаємо, що 14 грудня набув чинності ряд законів щодо реформи системи реєстрації бізнесу та нерухомості, згідно з якими нотаріуси отримали повний обсяг повноважень державних реєстраторів.

Прийнятими документами також запроваджується принцип екстериторіальності та на рівні законів легалізуються електронні онлайн-сервіси, які досі мали статус пілотних проектів. Так само з наступного року Міністерство юстиції вже не виконуватиме непритаманні для себе реєстраційні функції. А з 30 квітня 2016 року інститут державного реєстратора Мін’юсту взагалі зникне з системи органів державної влади.

Аби мотивувати нотаріусів перебирати на себе надання послуг із реєстрації, прийнятими законопроектами передбачено перерозподіл коштів, які громадяни сплачують за отримання сервісів: 40% коштів, отриманих за послуги з держреєстрації, що надаватимуться нотаріусами, надходитимуть до держбюджету, а 60% — залишатиметься у нотаріусів як оплата за їхні послуги.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
21 Грудень, 2015