Нотаріальна палата України звернулася до міністра юстиції із проханням ініціювати запровадження системи СМС-аутентифікації користувачів при вході до державних електронних реєстрів з метою запобігання випадкам незаконного доступу до них.

НПУ нагадала, що досить непоодинокими є скарги нотаріусів на несанкціонований доступ від їх імені до Державного реєстру прав на нерухоме майно та вчинення реєстраційних дій шляхом використання новітніх комп’ютерних програм.

У зв’язку з цим нотаріуси пропонують ввести додатковий механізм захисту даних публічних реєстрів, як в правовому, так і технічному сенсі — СМС-аутентифікацію. Так, при вході користувача до реєстру система генеруватиме унікальний тимчасовий код або посилання, яке надходитиме на його телефон чи електронну скриньку; і лише після вводу відповідного коду чи переходу за посиланням користувач зможе здійснити реєстраційні дії у цій базі даних. Таким чином система повідомлень дасть змогу оперативно інформувати реєстраторів (нотаріусів) про вхід до реєстру за їхнім ключем доступу.

НПУ пропонує запровадити зазначену систему як органічне доповнення до вже запропонованого Міністерством юстиції сервісу смс-інформування осіб про будь-які зміни в публічних реєстрах стосовно належного їм бізнесу та нерухомості.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
22 Серпень, 2016