Нотаріальна палата України звернулася до заступника міністра юстиції Павла Мороза із проханням вжити невідкладних заходів зі збереження документів нотаріального діловодства та архіву приватного нотаріуса у разі припинення ним діяльності на тимчасово непідконтрольних територіях Донецької та Луганської областей, де органи державної влади України тимчасово не здійснюють свої повноваження.

Так, НПУ нагадує, що статтею 14 закону про нотаріат закріплено обов’язок приватного нотаріуса забезпечити зберігання документів діловодства та архіву протягом усього строку здійснення ним нотаріальної діяльності, а у разі припинення такої діяльності відповідні документи передати до державного нотаріального архіву. Однак на практиці на тимчасово непідконтрольних територіях Донецької та Луганської областей у нотаріусів виникають ситуації, які законодавчо не регламентовані.

Більше того, в ЗМІ з’явилась інформація про вимогу так званого «міністерства юстиції ДНР» до нотаріусів «що припинили діяльність на території Донецької народної республіки» здати нотаріальні архіви. У випадку невиконання цієї вимоги документи погрожують вилучати примусово, а нотаріусів притягнути до відповідальності.

На зазначених територіях правоохоронні органи України не здійснюють свої повноваження, тому нотаріуси, які припинили діяльність, позбавлені будь-яких можливостей та способів протидіяти вимогам щодо незаконної передачі та примусової виїмки документів. А зважаючи, що документи нотаріального діловодства та архів приватного нотаріуса є власністю держави, є нагальна потреба нормативного закріплення самої можливості альтернативних способів їх подальшого зберігання.

Тому НПУ просить Мін’юст максимально посприяти у вирішенні питання передачі документів нотаріального діловодства та архіву приватного нотаріуса до визначених місць збереження.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
21 Липень, 2016