Начальник КО «Інститут генерального плану м. Києва» Сергій Броневицький розповів про деталі проекту Генерального плану розвитку Києва та приміської зони до 2025 року. У новому плані, за словами чиновника, збалансовано громадські інтереси щодо потреби у дитячих закладах, зелених зонах, визначено реальні ділянки для будівництва житла з об’єктами соціальної сфери.

Так, у новому Генплані до 2025 року планується оптимізувати мережу магістралей та систему транспорту. Зокрема, передбачаються хордові магістралі в обхід центральної частини, виведення транзиту за межі забудованих територій, три нові транспортні переходи через Дніпро, будівництво розв’язок, автоматизація регулювання руху транспорту та пріоритет громадського транспорту. Намічено активний розвиток метрополітену, міської кільцевої електрички, трамваю з пересадковими вузлами. Рівень автомобілізації легковими автомобілями передбачено до 450 автомобілів на 1000 жителів.

Нова житлова забудова на перспективу розрахована в обсязі 22 млн кв.м. Передбачається комплексна забудова нових кварталів і мікрорайонів з урахуванням нормативної кількості дитячих садків, шкіл, соціальної інфраструктури, парків та скверів. Розроблено адресну програму будівництва таких об’єктів на найближчих 7 років.

Також пропонується збільшення території парків та скверів на 2200 га, зокрема за рахунок створення нових буферних парків на прилеглих до житлових масивів територій.

У разі затвердження нового Генплану, зазначає Броневицький, з’явиться можливість у цьому році розробити та затвердити на його основі Зонінг Києва, який чітко визначить висотність забудови, а розробку ДПТ здійснювати лише для інвестиційно привабливих територій для забудови нових житлових мікрорайонів. Зонінг визначає перелік дозволених видів використання і надає інвестору можливість розібратися, що дозволяється і що забороняється

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
14 Березень, 2016