Уряд включив комунальні музеї до переліку підприємств, установ та організацій, для яких розмір річної плати за оренду державного нерухомого майна становить 1 гривню. До цього орендна ставка для музеїв, що належать до комунальної власності територіальних громад населених пунктів та утримуються за рахунок відповідних місцевих бюджетів, визначалася на загальних умовах.

Так, ставка орендної плати для закладів культури, що належать до комунальної власності і фінансуються з місцевого бюджету, становила 2% на рік від експертної оцінки, у той час як для закладів культури державної форми власності, які розміщуються на території об’єктів комунальної форми власності, встановлювалися пільгові орендні ставки.

На сьогодні в Україні держмайно орендують близько 30 комунальних музеїв, що утримуються за рахунок відповідних місцевих бюджетів і є неприбутковими. Відсутність відповідних бюджетних призначень призводить до заборгованості музеїв по орендній платі за користування держмайном.

Нововведення передбачають встановлення рівних умов для розвитку та забезпечення здійснення основної діяльності музеїв державної та комунальної власності.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
02 Грудень, 2015