Починаючи з 1 квітня 2014 орендна плата за землі державної та комунальної власності не може бути менше 3% і більше 12% нормативної грошової оцінки землі (раніше було – не менше трикратного розміру земельного податку і не більше 12% нормативної грошової оцінки).

Як діяти орендарю землі, якщо через зміни в НК йому тепер доведеться сплачувати орендну плату в сумі, яка відрізняється від зазначеної в договорі оренди?

До внесення змін до договору оренди в орендаря немає підстав сплачувати орендну плату в іншому розмірі, ніж зазначено в договорі.

Тому у платника податків (орендаря землі) є два варіанти його подальших дій:

– Перший варіант – нічого не робити, а чекати ініціативи про внесення змін до договору оренди землі від органів державної та місцевої влади. Однак тут слід врахувати, що з боку органів ДПС можуть бути претензії через сплати орендної плати не в повному обсязі (якщо сума орендної плати з 1 квітня 2014 підлягає збільшенню). І тоді, можливо, підприємству доведеться доводити свою правоту в суді;

– Другий варіант – самому ініціювати внесення змін до договору оренди.

Крім цього, слід звернути увагу на те, що мінімальний розмір орендної плати за землі сільськогосподарського призначення більше не обмежений розміром земельного податку. З 1 квітня орендна плата для цих категорій земель не може бути менше 3% грошової оцінки землі (як і для інших категорій земель).

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
15 Квітень, 2014

Задати питання, написати повідомлення або залишити відгук

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Виможете використовувати ці HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>