Державна фіскальна служба України надала роз’яснення щодо визначення розміру орендної плати за земельні ділянки. Підставою для такого кроку стала постанова Верховного суду України від 2 грудня 2014 року №21-274а14, у якій визначена правова позиція щодо застосування норм Податкового кодексу.

ДФС запропонувала здійснити нарахування та сплату орендної плати у визначеному ПК розмірі, у т.ч. шляхом подання уточнюючих розрахунків.

У відповідному листі служби зазначається, що із набранням чинності Податковим кодексом річний розмір орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності має відповідати вимогам пп. 288.5.1 ПК та є підставою для перегляду встановленого розміру орендної плати.

Так, згідно із зазначеною нормою, розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою 3% від нормативної грошової оцінки. Водночас, плата не може перевищувати 12% від згаданої оцінки.

За словами спеціалістів відділу адміністрування плати за землю ДФС, орендарі, які платять за земділянку за ставкою менш ніж 3% від нормативної грошової оцінки, зобов’язані самостійно здійснити перерахунок орендної плати з 1 січня 2011 року та сплатити до бюджету всю донараховану суму, в тому числі самостійно нараховані штрафи. В іншому випадку, донарахування орендної плати за землю, включаючи пеню та штраф, буде здійснене ДФС при перевірці повноти нарахування та сплати зобов’язань до бюджету таким суб’єктом господарювання.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
17 Лютий, 2015