Міндоходов в листі від 30.09.2013 р. № 12217/6/99-95-25-50-09-15-01 розповіло, коли переглядається розмір орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності у разі прийняття органом місцевого самоврядування рішення про зміну умов договору оренди такої ділянки.

Податківці нагадали, що розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою:

• для земель сільськогосподарського призначення – розміру земельного податку, що встановлюється розд. XIII ПКУ;

• для інших категорій земель – трикратного розміру земельного податку, що встановлюється розд. XIII ПКУ.

Згідно п. 13 Типового договору оренди землі розмір орендної плати переглядається, зокрема, у разі зміни розмірів земельного податку, підвищення цін і тарифів, зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством, та в інших випадках, передбачених законом.

Зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується в судовому порядку.

Податківці роз’яснили, що якщо рішенням місцевої ради змінено умови договору оренди землі (змінені площа, розмір орендної плати), то обов’язково вносяться зміни до договору оренди земельної ділянки державної та комунальної власності (або переукладається договір оренди землі). У цьому випадку після внесення змін до договору оренди землі суб’єкт господарювання орендну плату за земельні ділянки згідно з новими умовами буде сплачувати з моменту внесення змін до договору оренди (переукладення договору оренди землі).

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
04 Червень, 2014

Задати питання, написати повідомлення або залишити відгук

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Виможете використовувати ці HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>