Перша в Україні територіальна громада отримала доступ до Державного земельного кадастру — до функціоналу бази даних підключено міську раду Обухова (Київська область).

Відтепер уповноважені особи, визначені виконавчим комітетом міськради, отримали можливість надавати громадянам адмінпослуги з кадастру, що раніше було прерогативою землевпорядної служби. Кожен фахівець, який працюватиме з функціоналом бази даних, пройшов стажування, а його робоче місце має комплексну систему захисту інформації.

Варто зазначити, що підключення органів місцевого самоврядування до ДЗК здійснюється за заявницьким принципом та передбачене у двох форматах: у режимі читання для оперативної перевірки інформації про земельні ресурси та з можливістю генерування витягів. Обидва варіанти підключення є безкоштовними.

Витягам невипадково приділена окрема увага, адже це найпопулярніша послуга у земельній сфері. Лише з початку 2016 року за заявами громадян видано 208 тис. 442 витяги, а за рік ця цифра сягає майже 1 млн.

Нагадаємо, що підключення органів місцевого самоврядування до ДЗК здійснюється відповідно до Закону України «Про Державний земельний кадастр» та постанови Кабміну №1051 «Про затвердження Порядку ведення Державного земельного кадастру» (зі змінами).

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
25 Березень, 2016