Комітет ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує парламенту прийняти у першому читанні за основу законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо створення Національного військового меморіального кладовища», повідомили у Мінрегіоні.

Законопроект надає законодавче визначення терміну Національного військового меморіального кладовища, а також встановлює особливості його правового статусу.

На кладовищі, яке передбачається розмістити у Київській області, організовуватимуть почесні поховання та перепоховання борців за незалежність України у ХХ столітті, військовослужбовців, які померли або загинули під час виконання бойових завдань, учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни та осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною.

Будівництво та утримання кладовища відбуватиметься за рахунок держбюджету. Також за державний кошт покриватимуться витрати на поховання.

Згідно з документом, порядок організації поховань та перепоховань на кладовищі визначатиме уряд, який також затверджуватиме зразки надмогильних споруд та меморіальних табличок, які розміщуватимуться на ньому. Передбачається, що це буде архітектурно-художній комплекс.

Військове кладовище розміститься на спеціально відведеній ділянці. Оскільки воно належатиме до об’єкту права державної власності, його неможливо буде приватизувати чи здати в оренду.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
08 Лютий, 2021