Антикорупційна рада при київському міському голові пропонує ввести механізм електронного розрахунку та сплати пайової участі для замовників будівництва.

Розрахувати суму такої участі можна за двома методиками: вирахувати 4% від кошторисної вартості будівництва або ж помножити кількість квадратних метрів на 4% від середньої вартості квадратного метру в Україні. Для онлайн-розрахунку рада пропонує саме другий варіант, бо для його впровадження не потрібне використання проектно-кошторисної документації, яка береться за даними інвентаризації об’єкту.

Водночас, основна складність запровадження цих нововведень полягає не стільки в онлайн-розрахунку, скільки в онлайн-сплаті пайової участі. Так, законом передбачено, що контролюючий орган місцевої влади після подання заявки замовника про сплату пайової участі повинен у 10-денний термін розрахувати суму до сплати, лише після цього забудовник може оплатити пайову участь. У раді вважають, що необхідно відмовитись від цієї практики та максимально зменшити контакти між чиновником та забудовником.

Згідно з пропозиціями, замовник будівництва зможе заповнити та сплатити пайову участь у режимі онлайн, а документи, що підтверджуватимуть сплату, отримає поштою. Відповідний проект був підтриманий членами Антикорупційної ради.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
24 Червень, 2016