В Україні 145 будівель, у тому числі перші 44 житлові будинки, 27 ОСББ, отримали енергетичний сертифікат, який показує, в якому стані будинок, скільки він споживає, і який комплекс енергоефективних заходів потрібно впровадити. Про це в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна» розповів віце-прем’єр — голова Мінрегіону Геннадій Зубко.

«Я гордий тим, що Україна, нарешті, за 27 років незалежності, отримала перших сертифікованих енергоаудиторів. Сьогодні у цей процес включено 43 вузи, які готують та на іспитах перевіряють, чи може спеціаліст проводити енергоаудит та обстеження інженерних систем будинків. Наразі близько 600 людей отримали сертифікати», — додав чиновник.

Одночасно він наголосив на тому, що запуск енергетичної сертифікації будинку має не тільки забезпечувати власне обстеження та аудит, а ще й передбачати надання рекомендацій, та визначати, що саме потрібно змінити в конструкціях, в інженерних системах, в системах енергопостачання. За словами Зубка, підпис енергоаудитора, своєю чергою, накладає на спеціаліста відповідальність за надання рекомендацій.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
31 Травень, 2019