Фахівці Держгеокадастру завершують підготовку до проведення першого електронного аукціону з продажу земельних ділянок.

Передбачено, що в режимі реального часу безперервно і відкрито для необмеженого кола осіб буде здійснюватися збір, візуалізація та зберігання інформації про об’єкти аукціонів, проводитися авторизація учасників аукціонів, а також надання, зіставлення і прийняття цінових пропозицій (ставок) учасників аукціонів. Для відпрацювання механізму в липні були проведені тестові торги з віртуальною земельною ділянкою, які підтвердили коректне функціонування системи.

Експертному середовищу та учасникам ринку система буде презентована найближчим часом на пілотному аукціоні. Оскільки чинним законодавством не передбачена можливість проведення електронних земельних торгів, пілотний онлайн-аукціон відбудеться паралельно з торгами, що проводяться згідно з порядком, визначеним Земельним кодексом України.

Як зазначили у Держгеокадастрі, у вересні експертному середовищу буде презентовано систему онлайн-аукціонів, яку в подальшому планується впровадити на всій території України. Для запуску на національному рівні необхідне внесення змін до Земельного кодексу.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
12 Серпень, 2016