Питання доступності будівель для осіб з інвалідністю пропонується вирішити на законодавчому рівні. Уряд схвалив відповідний законопроект, розроблений Мінсоцполітики.

Як роз’яснили у відомстві, на сьогодні в Україні більше ніж 90% будівель і споруд громадського та цивільного призначення не пристосовані до потреб осіб з інвалідністю. На розв’язання цієї проблеми й спрямований згаданий законопроект.

Документ встановлює відповідальність за незабезпечення обстеження та паспортизації об’єкта, який підлягає обов’язковому обстеженню; порушення порядку проведення такого обстеження; нереалізацію заходів щодо забезпечення надійності та безпеки об’єктів під час їх експлуатації, в тому числі їх доступності для маломобільних груп населення.

Закон сприятиме створенню необхідних умов для повного забезпечення доступності осіб з інвалідністю до зданих в експлуатацію будівель і споруд.

Таке завдання покладено на уряд за результатами розгляду звіту України про стан виконання Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю перед Комітетом ООН з прав людей з інвалідністю та відповідно до Плану дій з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини на період до 2020 року, затвердженого розпорядженням Кабміну від 23 листопада 2015 року №1393-р.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
15 Грудень, 2016