Члени робочої групи, до якої увійшли представники Кабміну, аграрних асоціацій та експерти, наразі працюють над узгодженою позицією щодо моделі земельної реформи в Україні, що ляже в основу законопроекту про обіг земель. Прийняття цього документу є основною умовою для скасування мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення, повідомили у Мінагрополітики.

Як повідомили у відомстві, профільна група вивчила європейський досвід впровадження ринку земель, в першу чергу — в країнах Східної Європи, однак українська ситуація є унікальною, тому не йшлося про імплементацію єдиної моделі. Водночас, зазначили у міністерстві, було запозичено досить багато позитивних практик із європейського досвіду.

Крім того, Україна сподівається на подальшу підтримку реформи з боку європейських партнерів. З цією метою у Києві під час щомісячної зустрічі голів місій Євросоюзу відбулося обговорення ключових засад земельної реформи та поточного етапу її реалізації. У зустрічі взяли участь 28 послів ЄС та перший заступник голови Мінагрополітики Максим Мартинюк.

Зокрема, йшлося про формування багатоступеневого захисту прав власників паїв та орендарів у ході запуску ринку землі. Також увагу було приділено основним перепонам, які стримують скасування мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення. «Це суто економічні категорії, однак в Україні питання ринку землі є рекордно заполітизованим», — зазначив заступник міністра. За словами чиновника, це змушує авторів моделі земельної реформи дотримуватись найбільш консервативного підходу та закладати зі старту максимум запобіжників навіть від найбільш ілюзорних ризиків.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
03 Липень, 2017