Мінрегіон пропонує ввести межі мінімальної та максимальної щільності населення у забудові та чітко обмежити можливість її підвищення з урахуванням конкретних умов. Відповідні зміни містяться у новому проекті ДБН Б.2.2-Х:201Х «Планування і забудова територій», що вже затверджений і буде опублікований найближчим часом.

За чинними нормами максимальна щільність населення – 450 люд/га, при цьому обмеження її підвищення немає. У результаті — в деяких районах великих міст бачимо суцільну забудову щільністю 1000-2000 люд/га та повну відсутність благоустрою і соцінфраструктури.

У новому проекті ДБН будуть встановлені конкретні обмеження можливості підвищення щільності – допускається її збільшення максимально до 20% (це до 540 люд/га) за двох обов’язкових умов:

1) розміщення на території мікрорайону підземних і/або багатоповерхових гаражів з автостоянками та велосипедними стоянками;

2) наявність вбудовано-прибудованих закладів дошкільної освіти та об’єктів повсякденного та періодичного обслуговування, створення відкритих терас у житлових і громадських будинках.

Для можливості підвищення щільності населення у забудові ці умови мають бути виконані одночасно.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
03 Травень, 2018