Держгеокадастр ініціює перегляд договорів оренди сільськогосподарських земель державної власності з метою приведення їх до вимог законодавства і до ринкових реалій. Причиною такого кроку стали результати моніторингу чинних договорів.

Як з’ясували у відомстві, більше половини договорів оренди зазначених земель укладені зі ставкою, нижчою за мінімальну. Водночас ставки оренди паїв в декілька разів перевищують плату за користування сільгоспземлями державної власності, тобто земля з відповідними якісними показниками надається у користування фактично за безцінь.

Нагадаємо, що згідно із законодавством, ставка орендної плати за користування землею не може бути нижчою за 3% від нормативної грошової оцінки землі. Проте більше половини (51%) від укладених станом на кінець 2015 року договорів оренди земель сільськогосподарського призначення державної форми власності укладені із ставкою нижче 3% від НГО.

Ще 8% угод відповідають вимогам законодавства, тобто ставка плати за користування землею в них дорівнює 3% від НГО. У 38% договорів орендна ставка визначена на рівні 4-7% від НГО. Мінімум угод — 3% — визначають орендну плату у 8% та більше від НГО, що наближено до вартості користування сільськогосподарськими землями приватної форми власності.

Держгеокадастр вже надіслав орендарям пропозиції про необхідність приведення умов договорів до вимог законодавства. А оптимальною вартістю оренди землі фахівці вважають ставку на рівні 8% від НГО, строк дії договору — 7 років.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
20 Січень, 2016