В Україні до місцевих бюджетів від податку на нерухомість надійшло вдвічі більше коштів від запланованих. Фактичні надходження за січень-червень поточного року становлять 455,5 млн грн, тоді як за прогнозом мало надійти 226,6 млн грн.

У Мінрегіоні вважають, що перевиконання плану, з одного боку, демонструє потенціал до збільшення ролі цього податку у місцевих бюджетах, а з іншого — вказує на проблеми у прогнозуванні та адмініструванні таких надходжень.

Як виявилось, коли органи місцевого самоврядування прогнозували свої надходження від податку на нерухомість, вони просто не мали необхідних даних. Існуюча база наразі містить лише близько 30-40% усіх об’єктів. Крім того, до прийняття змін до Податкового кодексу, прогнозувалися надходження на рівні 1,7 млрд грн, але законодавець прописав значні пільги, в результаті чого до бази оподаткування не потрапляють від 80 до 90% об’єктів нерухомості.

Варто зазначити, що у США, Австралії та Великобританії частина податку на нерухомість у ВВП становить максимум 3-3,5%, у Польщі — 1,4%, а в Україні — 0,2%.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
28 Серпень, 2015