Уряд прийняв постанову, яка вносить зміни до Методики визначення розміру шкоди, заподіяної внаслідок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу.

Як зазначили у Держгеокадастрі, постанова передбачає збільшення розмірів:

— сум середньорічного доходу від використання земель за цільовим призначенням;

— середньорічного додаткового доходу, отриманого внаслідок фактичного використання земельних ділянок не за цільовим призначенням;

— нормативних втрат від знищення ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу, які використовуються при розрахунку розміру шкоди спричиненої внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу.

Реалізація постанови передбачає збільшення розмірів штрафів за порушення земельного законодавства при використанні земель (які не переглядалися з 2007 року) у 4–5 разів. Для прикладу, шкода, яку нараховують за самовільне захоплення 1 гектару ріллі в Київській області, до недавнього часу оцінювалась у майже 2 тис. грн. Відтепер розмір штрафу становитиме близько 9 тис. грн за гектар.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
11 Вересень, 2020