Президент України підписав закон про внесення змін до КПК щодо окремих питань накладення арешту на майно. Нагадаємо, що парламент ухвалив цей документ на початку листопада.

Закон надає можливість накласти арешт на майно будь-яких осіб, якщо воно може бути використане як доказ у кримінальному провадженні, або щодо нього може бути застосована спеціальна конфіскація. Уніфіковано також перелік об’єктів, на які може бути накладено арешт.

Крім того, документ дозволяє забезпечити відшкодування шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, і стягнути в дохід держави неправомірну вигоду, яка отримана або могла бути отримана юридичною особою.

Загалом, переконують автори документу, закон вдосконалює можливості практичного застосування положень КПК щодо відшкодування шкоди, завданої злочинними діями підозрюваного (обвинуваченого), унеможливлює недобросовісне використання наявних законодавчих механізмів для уникнення конфіскації майна, спецконфіскації або відшкодування завданої шкоди, у т.ч. у разі задоволення цивільного позову, забезпечує застосування заходів кримінально-правового характеру до юридичної особи, а також підвищує ефективність проведення спеціального досудового розслідування.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
09 Грудень, 2015