Уряд прийняв постанову № 553, якою зокрема виклав у новій редакції Порядок державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

Одним із головних нововведень Порядку є запровадження інформаційної взаємодії Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Єдиного реєстру документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів.

Так, відомості про документ, що відповідно до вимог законодавства засвідчує прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта, держреєстратор отримуватиме в режимі реального часу безпосередньо з вищевказаного реєстру. Така інформаційна взаємодія буде забезпечена Мінюстом разом з Мінрегіоном у двомісячний строк з дня набрання чинності постановою, що звільнить заявників від необхідності подання документів у паперовій формі та забезпечить достовірність використовуваної інформації.

Також, згідно з постановою, уряд визначив перелік заяв для держреєстрації речових прав на нерухоме майно, які можуть подаватися в електронній формі, зокрема, таке право надано забудовникам.

Постановою впорядковано і питання реєстрації статутів територіальних громад сіл, селищ, міст в частині визначення органів, компетентних здійснювати державну реєстрацію, можливості подання документів через центри надання адмінпослуг та звільнення територіальних громад від плати за проведення такої реєстрації.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
06 Вересень, 2016