Порядок розміщення малих архітектурних форм (МАФів) для здійснення підприємницької діяльності вирішили обумовити на законодавчому рівні народні депутати від Блоку Порошенка. Так, на думку авторів відповідного законопроекту, встановлювати МАФи необхідно на підставі договору сервітутного користування земельної ділянки, відповідно до паспорту встановлення об’єкту та перспективної схеми розміщення МАФів.

Як ідеться у пояснювальній записці, законопроект розроблено з метою впорядкування: питань, що пов’язані з виготовленням документів на встановлення, архітектурно-містобудівних вимог до зовнішнього вигляду, а також підстав для знесення чи переміщення малих архітектурних форм для здійснення підприємницької діяльності.

У МАФах уже давно ведеться підприємницька діяльність, що стала окремою ланкою бізнесу в Україні. Але досі не було встановлено чітких вимог, загальних для усіх підприємців, щодо того яким чином мають бути встановлені ці об’єкти, немає вимог до їх зовнішнього вигляду, порядку і умов переміщення чи знесення МАФів. Окремі питання щодо малих архітектурних форм регулювались лише Законом України «Про благоустрій» та деякими нормативно-правовими актами місцевих органів самоврядування.

Тож законопроект врегульовує такі основні питання:

  • де має стояти МАФ;
  • на підставі яких законодавчих документів має бути оформлене землекористування ділянки ,де встановлюється МАФ;
  • ким і як має визначатись зовнішній вигляд об’єкту;
  • коли і як має переміщуватись чи зноситись МАФ.

 

Значну увагу в законопроекті приділено питанню введення в правове поле існуючих нормативних актів, що регулюють землеустрій, порядку оформлення документів на землекористування на ділянки, де передбачено встановлення МАФів, та визначення обмежень щодо них.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
16 Вересень, 2015