Мінекономіки затвердило порядок офіційного встановлення та/або підтримання статусу місця виробництва або виробничої ділянки, вільних від регульованих шкідливих організмів. Відповідний наказ відомства зареєстровано в Мін’юсті 19 квітня 2021 року за № 530/36152.

Метою наказу є дерегуляція відносин у фітосанітарній сфері в частині процедур, які стосуються встановлення, підтримання та поновлення статусу місця виробництва або виробничої ділянки, вільних від шкідливих організмів. Документом передбачено такі нововведення:

— заяву на встановлення ділянки, вільної від шкідливих організмів, зможе подати будь-яка уповноважена на те особа, а не лише власник земельної ділянки;

— скасовано вимогу щодо необхідності додавання до зазначеної вище заяви копії плану земельної ділянки, а також документа, який засвідчує право власності або право користування землею;

— інформацію про фітосанітарний стан посівів дозволено вести у довільній формі.

Крім того, наказом запроваджується реєстр місць виробництва або виробничих ділянок, вільних від регульованих шкідливих організмів або шкідливих організмів, у вигляді електронної бази даних, доступ до якого буде вільний і безоплатний.

Наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
21 Квітень, 2021