В Україні почала діяти «будівельна амністія» — запрацював Порядок прийняття в експлуатацію і проведення техобстеження будинків, будівель і споруд, які збудовано без дозволу на виконання відповідних робіт. Порядок раніше був затверджений наказом Мінрегіону №79, який набув чинності сьогодні, 26 травня.

Легалізувати самочинні будівлі за спрощеною процедурою буде можливо до кінця 2015 року. При цьому «будівельна амністія» не передбачає сплати громадянами штрафних санкцій. Однак зауважимо, що ідеться про об’єкти, які були побудовані в період з 5 серпня 1992 року по 12 березня 2011 року і не порушують державних будівельних норм щодо їх розміщення.

Так, під «будівельну амністію» підпадають: індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки, господарські (присадибні) будівлі та споруди; громадські будинки І та ІІ категорій складності; а також будівлі і споруди сільськогосподарського призначення І і ІІ категорій складності.

Для того щоб узаконити самочинне будівництво житлового будинку до 300 кв.м або господарської будівлі до 100 кв.м громадянину необхідно зібрати наступний пакет документів:

  • заяву;
  • 2 примірники заповненої декларації про прийняття об’єкту в експлуатацію;
  • засвідчені у встановленому порядку копії документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, на якій розміщено об’єкт;
  • копію техпаспорта (з відміткою про проведене техобстеження).

Варто зазначити, що Порядком передбачена можливість використання техпаспортів, складених до набрання ним чинності, а також звітів про проведення техобстеження, складених у період з 29 квітня 2013 року до набрання чинності Порядком.

Для легалізації будинку площею понад 300 кв.м або іншого об’єкту слід зібрати наступний пакет документів:

  • заяву;
  • 2 примірники заповненої декларації про прийняття об’єкту до експлуатації;
  • звіт про проведення техобстеження об’єкта з інформацією щодо можливості його надійної та безпечної експлуатації;
  • засвідчені у встановленому порядку копії документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, на якій розміщено об’єкт;
  • копію техпаспорта.

Із зазначеним пакетом документів слід звернутися до Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) в обласному центрі, який прийме документи і передасть їх до відповідної інспекції. Інспекція протягом 10 робочих днів з дати надходження до неї декларації перевіряє повноту зазначених там даних та на безоплатній основі реєструє подану декларацію. Після проведення реєстрації один примірник залишається в Інспекції, яка її зареєструвала, а другий з відміткою Інспекції повертається через ЦНАП замовнику.

Наразі Держархбудінспекцією готуються практичні коментарі щодо дій заявників у всіх можливих ситуаціях. Вони будуть опубліковані у Віснику ДАБІ та розміщені на сайті.

Нагадаємо, що легалізація самобудов відбуватиметься відповідно до закону про внесення змін до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» щодо прийняття в експлуатацію об’єктів будівництва, збудованих без дозволу на виконання будівельних робіт».

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
26 Травень, 2015