Президент підписав закони щодо децентралізації повноважень з держреєстрації юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців, а також речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

Так, глава держави затвердив зміни до закону про держреєстрацію юросіб та фізосіб-підприємців та деяких інших законодавчих актів щодо децентралізації відповідних повноважень та реєстрації громадських формувань. Документом передбачено передачу органам місцевого самоврядування, місцевим держадміністраціям, нотаріусам та акредитованим суб’єктам повноважень з надання адмінпослуг у сфері держреєстрації юросіб та фізосіб-підприємців (за органами юстиції залишається реєстрація громадських формувань).

Також Президент підписав зміни до закону про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень і деяких інших законодавчих актів щодо децентралізації відповідних повноважень. Документ спрямований на спрощення вказаної процедури та врегулювання процедурних питань, пов’язаних з передачею повноважень органам місцевого самоврядування.

Крім того, глава держави підписав закон про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо зарахування окремих адміністративних зборів. Документом передбачається здійснити перерозподіл надходжень державного та місцевих бюджетів у зв’язку з передачею від територіальних органів Мін’юсту органам місцевого самоврядування та місцевим держадміністраціям повноважень з надання адмінпослуг у сферах держреєстрації речових прав на нерухоме майно та системи надання адмінпослуг у сфері реєстрації юросіб, фізосіб-підприємців та громадських формувань. Законом спрощуються умови ведення бізнесу та продовжується реформування реєстраційної служби.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
11 Грудень, 2015