Система реалізації майна через інтернет OpenMarket (ДП «СЕТАМ»), яка працює в Україні з 2014 року, стала майданчиком для продажу прав оренди державної землі. Відповідний договір про забезпечення функціонування системи електронних земельних торгів СЕТАМ (Мін’юст) уклав з Держгеокадастром.

Перші лоти уже знаходяться в системі OpenMarket. До продажу будуть запропоновані права оренди на 10 ділянок загальною площею 210 гектарів: по дві в Кіровоградській, Одеській, Сумській, Львівській та Чернігівській областях. Згідно із процедурою, визначеною Земельним кодексом, торги можуть відбутися не раніше ніж через 30 днів після експозиції лотів.

Важливим етапом запровадження земельного аукціону онлайн стало доопрацювання Державного земельного кадастру та розробка окремого модулю торгів. Зауважимо, що земельні аукціони традиційного формату продовжують діяти до внесення змін до Земельного кодексу. Проект дозволить відпрацювати процедуру переведення в електронний формат та упередити можливі ризики цієї трансформації.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
18 Вересень, 2018