Кабмін підтримав законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо охорони теплових мереж», яким встановлюються повноваження уряду затверджувати Правила охорони теплових мереж. Документ спрямований заповнити законодавчу прогалину з цього питання, повідомляють у прес-службі Міненерговугілля.

Прийняття законопроекту дозволить забезпечити технологічну безпеку та чітку регламентацію використання теплових мереж, фіксацію правопорушень з боку користувачів і третіх осіб, притягнення винних осіб до відповідальності за вчинені правопорушення, а також сприятиме профілактиці подібних правопорушень і запобіганню аваріям у майбутньому, правовому вирішенню конфліктних ситуацій по забудові і нещасних випадків, пов’язаних з особливим режимом охоронних зон.

Досвід експлуатації теплових мереж показав, що низка конфліктних ситуацій по забудові і нещасних випадків, пов’язаних з особливим режимом охоронних зон, виникає через неналежне правове регулювання питань фіксування порушень в охоронних зонах теплових мереж, контролю технічного стану теплових мереж, розмежування прав, обов’язків та відповідальності користувачів цих мереж і третіх осіб.

Крім того, у проекті введено нове поняття терміну «теплова мережа», який означає як магістральні, так і місцеві (розподільчі) теплові мережі, що забезпечують транспортування теплової енергії.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
17 Лютий, 2017