Глава держави не підтримав ініціативу парламенту щодо захисту прав громадян, які виплачують кредити в іноземній валюті. Петро Порошенко вважає, що відповідні зміни до закону «Про мораторій на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті» не вирішують проблеми погашення кредитів у комплексі.

Нагадаємо, що раніше депутати вирішили заборонити без згоди власника, примусово (в тому числі у безспірному порядку на підставі виконавчого напису нотаріуса) стягувати або відчужувати житлову нерухомість, що є предметом застави та/або іпотеки. Також парламент заборонив примусово виселяти валютних позичальників у будь-якому порядку.

Президент повернув закон Раді на повторний розгляд, бо на його думку, документ лише уточнює вже існуючий механізм заборони на стягнення майна, але не вирішує саму проблему повернення громадянами позичених коштів. Тому погашення валютних банківських кредитів лише відкладається на невизначений строк, а борг позичальника і далі зростає.

Окремо глава держави розкритикував норму закону, яка передбачає не поширювати обмеження із заборони на стягнення майна на неплатоспроможні банки. Порошенко вважає, що це може створити підґрунтя для неправомірного використання цього механізму — цілеспрямованого доведення банків до стану неплатоспроможності.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
19 Січень, 2015