Президент підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення державної реєстрації прав на нерухоме майно та захисту прав власності», який покликаний забезпечити захист прав власності, економічних інтересів громадян та інвесторів, а також зменшити ризики незаконного заволодіння майном.

Документом передбачено комплексний підхід до вдосконалення системи держреєстрації прав на нерухоме майно. Зокрема, невідкладне повідомлення державним реєстратором власника об’єкта нерухомого майна щодо якого подано заяву про проведення відповідних реєстраційних дій, запровадження обов’язкової реєстрації заяви власника нерухомості про заборону вчинення реєстраційних дій в Державному реєстрі прав, відновлення реєстраційних дій лише за рішенням суду, що набрало законної сили, або заяви власника.

Крім того, передбачено обов’язкове нотаріальне посвідчення справжності підписів засновника (учасника), уповноваженої ними особи, на установчому документі, передавальному акті та розподільчому балансі юридичної особи, заяві про вихід з товариства, що подаються для держреєстрації змін про юридичну особу. Документом також уточнено підстави, за якими може бути анульовано свідоцтво про право на зайняття нотаріальною діяльністю, та встановлює заборону припиняти керівникам своє членство в організації роботодавців чи об’єднанні організацій роботодавців, у творчій спілці, членство в політичній партії, у громадському об’єднанні шляхом подання заяви до відповідних статутних органів, посилення кримінальної та адміністративної відповідальності.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
31 Жовтень, 2016