Власники самовільних будівель можуть зітхнути з полегшенням. Глава держави підписав ухвалені Радою на початку січня зміни до закону про регулювання містобудівної діяльності. Тепер побудовані без дозволу на виконання відповідних робіт об’єкти будуть прийматися в експлуатацію до кінця цього року без будь-яких штрафних санкцій.

На думку автора документа, зміни повинні зменшити обсяги нелегального будівництва в Україні. Адже підписані президентом законодавчі зміни передбачають можливість легалізації самовільно побудованих до 12 березня 2011 року об’єктів та реалізації повною мірою права власності на них.

Документом також встановлюється спрощений порядок техогляду будівельних конструкцій та інженерних мереж для індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків площею не більше 300 кв.м, а також господарських (присадибних) будівель і споруд площею до 100 кв.м.

Варто зазначити, що технічний огляд цієї нерухомості буде проводитися в ході технічної інвентаризації зазначених об’єктів з відповідною відміткою у техпаспорті.

Цікавим видається той факт, що Держархбудінспекція взялася за розробку Порядку введення в експлуатацію самовільно побудованих об’єктів ще до схвалення «будівельної амністії» президентом.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
30 Січень, 2015