Президент України підписав закон про внесення змін до Земельного кодексу щодо продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель. Документ був ухвалений парламентом на початку листопада і продовжує строк дії відповідного мораторію на один рік.

Таким чином, до 1 січня 2017 року забороняється:

• внесення права на земельну частку (пай) до статутних капіталів господарських товариств;

• купівля-продаж ділянок сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності, крім вилучення (викупу) їх для суспільних потреб;

• купівля-продаж або іншим способом відчуження землі і зміна цільового призначення (використання) ділянок, які перебувають у власності громадян та юросіб для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, земельних ділянок, виділених в натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв) для ведення особистого селянського господарства, а також земельних часток (паїв), крім передачі їх у спадщину, обміну ділянки на іншу відповідно до закону та вилучення (викупу) землі для суспільних потреб, а також крім зміни цільового призначення (використання) ділянок з метою їх надання інвесторам — учасникам угод про розподіл продукції для здійснення діяльності за такими угодами.

За час дії заборони парламентарі обіцяють врегулювати на законодавчому рівні процедуру обігу земель сільськогосподарського призначення та розробити необхідні нормативно-правові акти.

Так, Кабміну доручається до 1 березня 2016 року розробити і внести на розгляд Верховної Ради проект закону про обіг відповідних земель.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
07 Грудень, 2015