Президент Петро Порошенко підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення прозорості у сфері відносин власності з метою запобігання корупції», який дозволяє розкриття інформації про власників рухомого і нерухомого майна.

Документом серед іншого передбачається спрощення процедури доступу до відомостей, що містяться в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, надання вільного доступу до Державного земельного кадастру та Єдиного держреєстру, держателем якого є ДАІ МВС України.

Так, закон про запобігання корупції доповнюється змінами щодо місцезнаходження об’єктів, які наводяться в декларації, а саме: назви області, району, населеного пункту, в яких знаходиться об’єкт.

Також документ знімає обмеження на оприлюднення даних щодо зареєстрованих на громадян об’єктів нерухомості. Що стосується земельних ділянок, то доступною стане інформація про їхню площу, цільове призначення та дату набуття у власність. Варто зазначити, що персональні дані при цьому обіцяють залишити захищеними: точні адреси об’єктів власності оприлюднюватись не будуть.

Обов’язковою умовою отримання доступу до згаданої інформації буде ідентифікація заявника (фізичної чи юридичної особи) з використанням електронного цифрового підпису чи іншого альтернативного засобу ідентифікації особи. Крім того, власник нерухомості, своєю чергою, зможе запросити інформацію про осіб, які отримали доступ до інформації про його майно. Для цього йому потрібно буде звернутись із заявою до органу, що здійснює ведення відповідного реєстру (кадастру).

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
06 Серпень, 2015