Президент України Петро Порошенко повернув на повторний розгляд парламентом закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків».

Як зазначив глава держави, закон містить норми, які суперечать Конституції і законам України, не створює належних правових механізмів реалізації житлових прав мешканців гуртожитків та містить ризики їх порушення.

Насамперед, на думку Порошенка, неприйнятними є положення закону, що встановлюють обмеження реалізації конституційних прав громадян та не відповідають конституційному принципу рівності громадян перед законом. Зокрема, документом обмежуються права громадян, які законно мешкають у гуртожитках, на приватизацію жилих приміщень у них залежно від наявності трудових (службових) відносин з підприємством (організацією), яке надало їм право проживати в гуртожитку, або офіційної реєстрації місця проживання в гуртожитку.

«Встановлення несправедливих правил реалізації прав громадян у такій чутливій сфері, як житлові відносини, може призвести до посилення соціальної напруги у суспільстві, а також стати чинником соціальних конфліктів. Також Закон непозбавлений й інших недосконалих норм, які створюють невизначеність правового регулювання реалізації житлових прав мешканців гуртожитків», — вважає Президент.

Порошенко підкреслив, що врегулювання правовідносин із забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків має здійснюватися на підставі Конституції і законів України та потребує більш виваженого підходу ніж запропонований у зазначеному законі.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
20 Травень, 2016