Комітет з питань будівництва, містобудування і ЖКГ підтримав законопроект №3190, яким пропонується зняти штучні обмеження на реалізацію права на приватизацію землі та отримання її в користування. Документ вносить зміни до Земельного кодексу, законів «Про Державний земельний кадастр» та «Про регулювання містобудівної діяльності».

Згідно із запропонованими змінами, громадяни до заяви про приватизацію землі, на якій розташовані будівлі та споруди, що перебувають у їх власності, надаватимуть техдокументацію із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості). Для порівняння, зараз у такому випадку вимагають подавати технічні матеріали та документи, що підтверджують розмір ділянки.

Також проектом пропонується визначити, що земля, право власності (користування) на яку виникло до 2004 року (у тому числі ті ділянки, право власності/користування на які в подальшому було припинено), вважаються сформованими незалежно від присвоєння їм кадастрового номера.

Крім того, внесеним у Раду документом уточнюються умови надання земель для містобудівних потреб у разі відсутності плану зонування або детального плану території.

Підтримуючи законопроект, парламентарі висловили сподівання, що завдяки прийняттю зазначеного документу процесу оформлення речових прав на землю під нерухомістю буде вдосконалений.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
01 Грудень, 2015