Кабмін ухвалив новий проект закону «Про приватизацію державного майна», що дозволить відійти від інституту оцінки та визначити ціну об’єкту виключно платоспроможним попитом. Документ розроблений Мінекономрозвитку та Фондом держмайна за участі міжнародних донорів та підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку.

Проект встановлює принципово новий підхід до розподілу на об’єкти великої та малої приватизації. До великих, згідно з рішенням уряду, віднесуть лише найбільші об’єкти з найвищим потенціалом привабити стратегічного іноземного інвестора; таких об’єктів за попередніми даними буде близько 60. Об’єкти великої приватизації будуть продаватися із залученням інвестиційного радника — одного з інвестиційних банків з репутацією. Радник вивчатиме попит на об’єкт, спілкуватиметься з потенційними покупцями та пропонуватиме стартову ціну.

Водночас об’єкти малої приватизації зможуть бути реалізовані за допомогою відкритих аукціонів он-лайн, як це, наприклад, вже зараз відбувається з активами неплатоспроможних банків та непрофільними активами державних підприємств на «ProZorro.Продажі». Стартовою ціною буде чиста вартість активів (вартість активів мінус зобов’язання), або 1 гривня, якщо чиста вартість від’ємна. Аукціон відбуватиметься у три етапи з підвищенням ставок.

Новий законопроект також передбачає підсилення захисту прав інвесторів, зокрема можливість застосування міжнародного арбітражу, держави та залучення набагато ширшого кола покупців.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
05 Липень, 2017