Кабмін схвалив законопроект «Про публічні закупівлі», який стане основою для наступного етапу реформи держзакупівель, переведення всіх державних тендерів у електронний формат. Цей крок дозволить поширити на всю країну ефект пілотного проекту електронної системи ProZorro, засади роботи в якій затверджує зазначений документ.

Термін «державні закупівлі» у назві законопроекту був свідомо замінений на «публічні закупівлі». Очікується, що документ буде схвалений депутатами і підписаний президентом до кінця 2015 року.

Після прийняття закону зміниться, зокрема, порядок обміну електронними документами, буде затверджено положення про розкриття інформації після аукціону, введено процедуру оскарження результатів торгів та багато іншого.

Масштабне розгортання системи електронних закупівель заплановано на перше півріччя 2016 року, а повний перехід держустанов на електронну систему закупівель повинен відбутися до січня 2017 року.

Як зазначили у Мінекономрозвитку, загальна економія бюджетних коштів від використання цієї системи вже перевищила 400 млн грн і продовжує збільшуватися. У відомстві пояснили, що система ProZorro розгорнута на базі всесвітньо відомої некомерційної організації Transparency International, а найближчим часом буде безкоштовно передана державі для розгортання на національному рівні. Transparency International, серед іншого, виступає гарантом прозорості використання грошей інвесторів, оскільки на розробку системи не було витрачено жодної копійки з бюджетних коштів.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
19 Листопад, 2015