Київрада прийняла проект рішення про звернення до Верховної Ради та Кабінету Міністрів України щодо необхідності внесення змін до законів «Про регулювання містобудівної діяльності», «Про основи містобудування» та інших.

Згідно з нинішнім законодавством розробку проектної документації на будівництво об’єктів містобудування може здійснювати будь-яка сертифікована особа. Державна ж експертиза проектів будівництва не дає оцінки архітектурній частині проектів, а місто безпосередньо з 2011 року не бере участі в погодженні проектної документації.

Таким чином, як повідомляють у столичній владі, останні 6 років вони фактично позбавлені реальних важелів впливу на несумлінних забудовників на етапі проектування, які користуючись спрощенням дозвільних процедур, проектують та зводять в межах історичних ареалів і зон охорони пам’яток архітектури будь-які об’єкти на свій розсуд, ігноруючи думку громади. Тобто, уточнюють в Київраді, місцева влада не може гарантувати збереження культурного та історичного надбання міста і охорону культурної спадщини.

Щоб вирішити зазначену проблему було напрацьовано відповідне звернення до органів законодавчої ініціативи щодо внесення змін до законодавства про містобудівну діяльність. Зокрема пропонується підготувати положення, які зобов’язуватимуть забудовника, який має намір зводити об’єкти в межах історичних ареалів і зон охорони пам’яток архітектури, перед затвердженням проектної документації погоджувати її з Архітектурно-містобудівною радою міста.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
15 Травень, 2017